(+48) 33 877 10 01

paliatywny.makow@gmail.com

Aktualności

Ofiarność Dobrych Ludzi

30 / 04 / 2023

Od czasu powstania Oddziału Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim staramy się by to Szczególne Miejsce było bezpieczną przystanią, gdzie będzie można znaleźć schronienie w najtrudniejszych chwilach w życiu – u jego kresu lub w razie nieopanowanego cierpienia. „Pallium” to „płaszcz”, a Medycyna paliatywna (od „pallium”) to szczególny obszar medycyny, który ma „otulić swą opieką osoby cierpiące”. To na opiekę, łagodzenie cierpienia i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu zwracamy w naszej działalności największą uwagę.

Dzięki ogromnej ofiarności Dobrych Ludzi warunki w jakich możemy otoczyć opieką Naszych Pacjentów są coraz lepsze! Z waszych darów udało nam się zakupić:
– 7 kompletów specjalistycznych łóżek z dodatkowymi akcesoriami (a zamówione jest ósmy),
– kilka telewizorów i rozszerzyć zakres instalacji antenowej,
– mnóstwo drobiazgów potrzebnych do codziennej pracy z pacjentami w ramach terapii zajęciowej (kredki, wykreślanki, kolorowanki, gry planszowe, puzzle itp.),
Pozyskaliśmy także do naszej „kawiarenki” komputer z dostępem do Internetu dla celów pracy z Pacjentami. Dla osób pobliżu wypożyczonego nam routera udostępniamy darmowy dostęp do szybkiego Internetu.
Regularnie otrzymujemy prezenty w postaci okolicznościowych paczek, kwiatów, owoców, przekąsek itp…,
Grupa naszych wspaniałych wolontariuszy systematycznie ofiarowuje Naszym Pacjentom to co najcenniejsze – swój czas!

Ostatnio dzięki niezwykłej postawie Koła PCK w Lachowicach (z Panem Grzegorzem Krawczykiem na czele), które bardzo wspiera Nasz Oddział i którego członkowie także aktywnie działają u nas jako wolontariusze, otrzymaliśmy kolejne wspaniałe dary:
– 11 telewizorów, co pozwoli nam udostępnić telewizję niemal w każdej sali chorych,
– kompletne wyposażenie do kącika ogrodowego!

Pozwolę sobie skomentować ten ostatni dar. Od trzech lat zabiegamy o wybudowanie dużej altany ogrodowej w naszym pięknym parku, z którego korzystają Pacjenci Kompleksu Szpitalnego w Makowie Podhalańskim (Oddział Medycyny Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo Leczniczy). Niestety trudna sytuacja finansowa nie pozwoliła nam na zrealizowanie tego projektu, który pozwolił by Naszym Pacjentom na bardziej komfortowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Kiedy wspomniałem Panu Grzegorzowi kilka dni temu, że pacjenci korzystający z naszych (wysłużonych) ławek ogrodowych nie mają przy czym usiąść i że przydał by nam się solidny i stabilny stolik. Za chwilę otrzymałem informację że został dla nas wybrany komplet ogrodowy. W ostatni piątek (28.04.2023) otrzymaliśmy wspaniały zestaw ogrodowy, który możecie Państwo obejrzeć na naszym Facebooku. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki ofiarności których został zrealizowany ten projekt. Jesteśmy do głębi poruszeni waszą wrażliwością i szczodrością.

My, pracownicy ochrony zdrowia z Oddziału Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim staramy się tworzyć jak najlepsze warunki medycznej opieki nad powierzonymi nam Pacjentami. Staramy się by każdy w naszym szpitalu mógł poczuć się dobrze. Jednak dzięki Wam, To Miejsce staje się wyjątkowe… Może stać się drugim Domem, gdzie na co dzień odczuwa się bezinteresowną troskę i miłość drugiego człowieka.

Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim, dzięki którym Oddział Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim staje się Wyjątkowym Miejscem! Z całego serca dziękuję.

JBahyrycz