(+48) 33 877 10 01

paliatywny.makow@gmail.com

Aktualności

Nie ma to jak wygodne łóżko

09 / 11 / 2021

Każdy z nas kojarzy nieprzespaną noc gdzieś w podróży, odwiedzinach czy w… szpitalu w nieswoim łóżku. Zbyt miękki, za twardy materac. Niewłaściwy profil. Męka!

Wyobraźcie sobie Państwo sytuacje gdy trzeba spędzić większość czasu lub cały (dostępny) czas w łóżku. Sytuację gdy jest się słabym, chorym, zależnym i leży w niewygodnym łóżku… koszmar!

Nasz Oddział Medycyny Paliatywnej w 2019r został powiększony z 26 do 36 łóżek. Dzięki szczodrości Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Stara część” Oddziału w większości wyposażona jest w nowoczesne łóżka przystosowane do opieki nad pacjentami przewlekle chorymi. Zabiegaliśmy u Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o pomoc w sfinansowaniu zakupu 12 nowych łóżek z pełnym osprzętem, jednak aktualnie bezdyskusyjnym priorytetem okazały się oddziały covidowe. Pomimo, iż jest to jedna z naszych najpilniejszych potrzeb, z powodu trudnej sytuacji nie możemy pozwolić sobie w obecnej chwili na samodzielny zakup żadnego nowego zestawu łóżkowego. Koszt takiego pojedynczego zestawu to aktualnie już około 10 tyś. złotych. Dzięki dobremu sercu i hojności Jednego z Lokalnych Biznesmenów mamy zakupione i wczoraj dostarczone na oddział 4 takie zestawy oraz sfinansowany (wespół z drobnymi datkami licznych ofiarodawców) piąty zestaw. To bardzo dużo jeśli chodzi o poprawę standardów opieki i koszty ale mniej niż połowa naszych potrzeb. Bardzo prosimy wszystkich, którym bliska sercu jest opieka i troska nad najbardziej potrzebującymi o wsparcie tego projektu.

Prosimy o dobrowolne datki z przelewem na konto ZOZ Sucha beskidzka z dopiskiem „łóżka dla Oddziału Paliatywnego”. Potrzeby, ale i możliwości czynienia dobra są nieprzebrane! Nawet drobne datki to cegiełki, z których możemy wybudować wspólne dzieło.

Dane do przelewu (ze strony ZOZu):
Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej
34-200 Sucha Beskidzka
Szpitalna 22

nr konta bankowego: 37 8128 0005 0000 0521 2000 0010

W kolejnym poście mam nadzieję napisać kilka słów o tym w jaki sposób udało nam się pozyskać środki na zakup pięciu zestawów łóżkowych.

Pozdrawiam serdecznie
JB