(+48) 33 877 10 01

paliatywny.makow@gmail.com

Aktualności

Miłość mimo wszystko!

19 / 12 / 2021

Starszy pan codziennie odwiedzał  swoją żonę w Domu Opieki chociaż od dawna go nie poznawała. Ludzie pytali  – „po co to robi skoro Ona i tak nie wie kim On jest dla niej”. Odpowiedział  – „to nic, że Ona nie wie, ja wiem kim Ona jest, jak ważna jest dla mnie….”

Każdy Pacjent naszego oddziału niesie swoją niepowtarzalną historię . Czasem patrzymy na znękane cierpieniem, nieświadome ludzkie ciało, opiekujemy je,  towarzyszymy w odchodzeniu. Często pytamy samych siebie – Dlaczego?

Właśnie dlatego, że w najbardziej znękanym ludzkim ciele tkwi cudowna historia Człowieka, żyje w nim do końca, niezależnie z jakim cierpieniem przyszło mu się aktualnie zmierzyć, czy ją teraz pamięta czy nie. Zobaczmy Go przez pryzmat tej historii. Niech będzie dla nas ważna i jedyna. Jesteśmy po to, by pomagać pisać ją aż do kresu, tak by była w niej godność, szacunek i miłość. Nieważne, że czasem nas nie poznają, istotne, że my wiemy jak ważni są dla nas.

Nie bójmy się towarzyszenia Pacjentom, Naszym Bliskim, nie bójmy się cierpienia. Nasza obecność nadaje sens, potwierdza wartość życia.

Przyszły trudne czasy – pandemia pozamykała Chorych w szpitalach. Ze względów bezpieczeństwa  nie możecie Państwo odwiedzać Swoich Bliskich. To bardzo trudne dla Nich i dla Was. Dlatego szczególnie ważna jest każda inna forma bliskości – podana na portiernię paczka, napisany list, modlitwa. Jako personel chcemy Państwu pomóc w kontakcie z Pacjentami. W związku z tym został uruchomiony specjalny numer telefonu na który można zadzwonić i porozmawiać z Bliskimi bądź przeprowadzić audio-video „telespotkanie”. Na portierni szpitala można odebrać wizytówkę z numerem tego telefonu oraz adresem strony internetowej oddziału, na której podajemy bieżące informacje.
Zapraszamy do współpracy.

Personel Oddziału Paliatywnego