(+48) 33 877 10 01

paliatywny.makow@gmail.com

Aktualności

Kilka słów na początek

13 / 07 / 2021

Dzień dobry.

Nazywam się Jan Bahyrycz. Od roku mam zaszczyt zarządzać Oddziałem Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim. Okres pandemii spowodował, że wiele ambitnych planów modernizacji, które mieliśmy z Zespołem musiało zostać odłożonych na dalszy plan. W tym czasie byliśmy zmuszeni skupić się przede wszystkim na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa Naszym Pacjentom. Nie ochroniliśmy się przed COVID-em. Dwukrotnie zmuszeni byliśmy uruchamiać pododdział COVID-owy. Spory odsetek Pacjentów i personelu zachorował.

Mimo wszystko udało nam się zrealizować kilka projektów z których pozwolę sobie teraz niektóre wymienić a w przyszłości rozwinąć.

  1. Przygotowane zostało studium gruntownej modernizacji Oddziału Medycyny Paliatywnej.
  2. Stworzyliśmy „kawiarenkę” dla Naszych Pacjentów.
  3. Systematycznie wyposażamy kawiarenkę w materiały do prac ręcznych na których pracujemy z Pacjentami (między innymi kolorowanki, gry, origami…).
  4. Zakupiliśmy i instalujemy udogodnienia ułatwiające poruszanie osób niesamodzielnych w pomieszczeniach oddziału.
  5. Jesteśmy w trakcie wyposażania sal chorych w telewizory.

Planujemy wiele dodatkowych modernizacji o czym więcej w kolejnych wpisach. Wszystko to staje się możliwe dzięki ofiarności naszych sponsorów w tym Rodzin Pacjentów, zaangażowaniu personelu i pomocy Dyrekcji ZOZ-u w Suchej Beskidzkiej.

Proszę poświęćcie nam Państwo część swojej Uwagi i pomóżcie czynić Ten Świat lepszy.

Pozdrawiam

Jan Bahyrycz