(+48) 33 877 10 01

paliatywny.makow@gmail.com

Aktualności

Aktualizacja zasad odwiedzin

22 / 12 / 2022

Aktualnie nadal na Oddziale Medycyny Paliatywnej mamy zgłoszone ognisko COVID19 w związku z czym konieczne jest utrzymanie pewnych ograniczeń odwiedzin u chorych:

1/ U pacjentów z obecną infekcją COVID19 nie zalecamy odwiedzin. W wyjątkowych przypadkach znacznego pogorszenia stanu zdrowia możliwe jest rozważenie odwiedzin pojedynczego członka rodziny w pełnym reżimie sanitarnym za zgodą lekarza.

2/ U pozostałych pacjentów możliwe są pojedyncze odwiedziny w czasie ograniczonym do około 15minut (aby ograniczyć ilość osób z zewnątrz przebywających w danym czasie na oddziale).

Proszę Państwa o wyrozumiałość i pamiętanie, że:

  • Każdorazowo o wejściu na oddział osób odwiedzających decyduje personel oddziału.
  • Proszę pamiętać, że dla dobra naszych pacjentów a Państwa bliskich, osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji a także w ostatnim czasie nie powinna mieć kontaktu z inną osobą z objawami infekcji.
  • W trakcie całego czasu trwania odwiedzin konieczne jest zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego w postaci właściwie założonej maseczki (zakrywającej usta i nos), zachowania dystansu oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę chorych – najlepiej zaraz po wejściu na oddział oraz podczas opuszczania sali chorych po zakończeniu odwiedzin.
  • W danym czasie na sali chorych może przebywać wyłącznie jedna osoba odwiedzająca.

W razie pytań czy wątpliwości personel oddziału jest do Państwa dyspozycji. Pytania można także zadawać drogą telefoniczną i/lub mailową przez zamieszczony na stronie formularz.

Z poważaniem
JB